Jak oglądać filmy 360 stopni?

Jak oglądać filmy 360 stopni?

Spis treści:
  • - Jak oglądać filmy 360 stopni?
  • - YouTube
  • - Aplikacja do odtwarzania filmów 360 stopni
 
We wpisie dowiesz się, w jaki sposób oglądać filmy zrealizowane w technologii 360 stopni.
 

Jak oglądać filmy 360 stopni?

Jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów oglądania filmów sferycznych, jest bez wątpienia zastosowanie gogli do wirtualnej rzeczywistości w skrócie - gogle VR. Jeśli jednak nie posiadasz tego typu urządzenia - nie martw się! Istnieje kilka innych sposobów. Powstało wiele aplikacji na smartfony z systemem Android, które umożliwiają swobodne odtwarzanie filmów w wysokiej jakości, bez konieczności zastosowania gogli VR. Część z nich jest darmowa i można swobodnie ściągnąć je ze sklepu z aplikacjami.
 

YouTube

Większość z nas ma już zapewne zainstalowany YouTube na swoim smartfonie, co jest dobrą wiadomością dla fanów filmów 360 stopni, ponieważ ta popularna platforma wideo posiada ogromną bazę filmów sferycznych oraz bardzo łatwy w obsłudze interfejs. Nie wymaga on zainstalowania osobnego modułu lub przełączania trybu oglądanego wideo, ponieważ filmy sferyczne ogląda się w identyczny sposób jak pozostałe materiały na platformie. Kąt nachylenia obrazu zmieniamy za pomocą czujników w smartfonie lub za pomocą dotyku palcem po ekranie. Proces wyszukiwania filmów jest banalnie prosty wystarczy do interesującego nas tematu filmu, dodać zwrot “360” i pojawi się nam rozbudowana baza. YouTube pozwala także na odtwarzanie dźwięku przestrzennego, co przy użyciu odpowiednich słuchawek da niezapomniane efekty. Podstawową wadą YouTube, jest niestety brak możliwości odtwarzania plików znajdujących się w pamięci telefonu. Uniemożliwia to niestety odtwarzanie filmów bez dostępu do sieci.
 

Aplikacja do odtwarzania filmów 360 stopni

Do obsługi filmów sferycznych służą różne dostępne aplikacje takie jak GoVR, VR Media Player czy 360 VR Player. Na szczególna uwagę zasługuje aplikacja GoVR, która cechuje się bardzo przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Aplikacja jest w stanie odtworzyć wszelkie popularne formaty wideo takie jak MP4, 3GP, AVI czy MKV. Materiały możemy odtworzyć w dowolnym momencie z pamięci telefonu bądź karty, nawet bez dostępu do sieci. Ponadto odtwarzanie filmów bezpośrednio z Internetu o słabszym połączeniu, wiążę się z trudnościami wynikającymi z dużej rozdzielczości materiałów sferycznych. Aplikacja oferuje także własną bibliotekę filmów 360 stopni, o różnej tematyce, które można bardzo łatwo pobrać. Obsługa aplikacji jest intuicyjna i nie powinna sprawiać żadnych problemów, nawet średnio wprawionemu użytkownikowi.

All comments