Insta360 pro 2 - czym zaskakuje?

Insta360 pro 2 - czym zaskakuje?

Spis treści:
  • Główne cechy kamery Insta360 Pro 2
  • Stabilizacja, płaski profil, edycja
  • Waga, odtwarzanie materiałów
 
We wpisie dowiesz się, czym charakteryzuje się kamerka Insta360 Pro 2.
 

Główne cechy kamery Insta360 pro 2

Praca kamery bazuje na sześciu obiektywach, które zapisują bieżący obraz w rozdzielczości 8K, przy prędkości 30 kl./s, która jest wartością akceptowalną dla każdego oka, co sprawia że oglądanie jej na odpowiednim sprzęcie będzie zawierało bogate szczegóły i niezwykle rzeczywisty obraz. Materiały nagrane za pomocą sześciu obiektywów są łączone w jeden obraz o ogromnej rozdzielczości dzięki programowi Insta360Sticher. Kamera jest także wyposażona w dwa mikrofony które rejestrują przestrzenny dźwięk. Dodatkowo istnieje możliwość podpięcia dodatkowych rejestratorów dźwięku, dzięki dwóm dodatkowym złączom USB oraz wejściu złącza audio 3.5mm. Kamera posiada także wbudowane WiFi oraz wbudowany moduł GPS, a dzięki dodatkowej wkręcanej antenie możemy zwiększyć dokładność trasy oraz lokalizację w jakiej nagrywaliśmy swój materiał .
 

Stabilizacja, płaski profil, edycja

Kamera Insta360 Pro 2 jest wyposażona w elektroniczny system stabilizacji, który według producenta ma zapewnić stabilizację dorównującą zastosowaniu gimbala. Istnieje także możliwość zapisu filmu w płaskim profilu obrazu oraz dowolne sterowanie krzywą gamma, a dzięki trybowi HDR możliwe jest o filmowania kontrastowych ujęć. Postprodukcja filmów zarejestrowanych za pomocą Insta360 Pro 2 odbywa się programem dostarczonego przez producenta - Insta360 Studio 2020 lub Adobe Premiere Pro, który posiada wtyczkę dedykowaną tej kamerze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by używać innych programów do montażu. 
 

Waga, odtwarzanie materiałów

Kamera Insta360 pro 2 waży niecałe 1,55 kilograma, wraz z baterią co sprawia, że jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Można zabierać ją do pracy w terenie. Każdy z obiektywów posiada osobną kartę micro SD i zapewnia maksymalną jakość obrazu. Powstałe materiały można bez przeszkód odtwarzać na smartfonach i goglach VR o rozdzielczości 4K. Dzięki technologii CrystalView ,nagrane materiały można przekonwertować na format odpowiedni do natychmiastowego odtwarzania filmów w wysokiej jakości.

All comments