Jak działa kamera 360?

Jak działa kamera 360?

Obecnie do wyboru mamy innowacyjne sprzęty, które pozwalają na zrealizowanie wyjątkowych filmów. Żadne ważne ujęcie nie zostaje pominięte. Dzięki kamerom 360 stopni zawsze jesteśmy w samym centrum wydarzeń. Pozwalają one na rozejrzenie się dookoła, dzięki czemu nic nie pozostaje poza kadrem. W efekcie możemy stworzyć film wysokiej jakości, który będzie składał się wyłącznie z idealnych ujęć. Kamery 360 stopni pozwalają zaspokoić ciekawość świata. To właśnie użytkownik decyduje o tym, który fragment sceny pokaże. Jak działa kamera 360? Co warto o niej wiedzieć?

Spis treści:

  • Jak nagrać film 360 stopni?
  • Rodzaje kamer 360 stopni
  • Jaką kamerę 360 stopni wybrać?

Z wpisu dowiesz się, jak działa kamera 360 stopni, w jaki sposób stworzyć udany film za pomocą takiej właśnie kamery, jakie rodzaje urządzeń mamy do wyboru i na które z nich warto się zdecydować.

Jak nagrać film 360 stopni?

Kamery 360 stopni rejestrują materiał wideo dookoła własnej osi. Dopiero podczas oglądania filmu to użytkownik zadecyduje, który fragment chce teraz widzieć. Wystarczy przesuwać się po ekranie. To ogromne udogodnienie, bowiem, obracając ekran, z łatwością sprawdzimy, co zaciekawiło głównego bohatera, możemy podążać za piłką, obrócić się. Żaden ważny fragment nie będzie pominięty. Stale mamy również możliwość powrotu do głównego wątku. Oczywiście to użytkownik zadecyduje, który wątek będzie tym najważniejszych.

Rodzaje kamer 360 stopni

Do wyboru jest kilka rodzajów kamer 360 stopni. Mogą one być wyposażone w jeden lub kilka obiektywów. Kamery z jedną soczewką nagrywają obraz w postaci okrągłej, czyli sferycznej. Kolejno jest on spłaszczony do postaci, która pozwala na obrót. Kamery wyposażone w większą liczbę obiektywów nagrywają kilka ścieżek obrazów, łączą je ze sobą i dają możliwość obrotu dookoła. Zapewniają także lepszą jakość obrazu. Oczywiście trzeba liczyć się z faktem, że gabaryty urządzenia będą większe.

Jaką kamerę 360 stopni wybrać?

Stosunkowo niedawno pojawiły się konsumencie kamery 360 stopni. Wzrost popularności notuje się od 2015 roku, gdy portale społecznościowe zaczęły wspierać tego rodzaju materiały wideo. Warto jednak wspomnieć, że trend ten rośnie w siłę, stając się jednym z najgorętszych. Obecnie wybór kamery 360 nie jest duży, jednak stale się zwiększa.

Wśród obecnych urządzeń warto jednak wyróżnić kilka modeli. Przede wszystkim na uwagę zasługują kamery insta360. To poręczne urządzenia, które zapewniają ogromną funkcjonalność. Są atrakcyjne cenowo, dlatego każdy może pozwolić sobie na nagrywanie wyjątkowych filmów. Wśród najpopularniejszych modeli można wymienić: Insta360 EVO, Insta360 ONE X, Insta360 PRO 2, Insta360 ONE R, Insta360 TITAN. Oczywiście jedne są bardziej zaawansowane, drugie mniej. Wiele będzie zależeć od potrzeb użytkownika. Pozwalają jednak na rejestrowanie materiałów dookoła własnej osi, są wysokiej jakości i dostępne w atrakcyjnych cenach

All comments